20-member Chinese team visits historical sites in Peshawar

بازدید هیات چینی از مکان های تاریخی در پیشاور

بین المللی

Sharing is caring!

یک هیئت 20 نفره از چین از موزه پیشاور و مکان های تاریخی این شهر بازدید کردند.

اعضای این هیئت، علاقه زیادی به یافته ها و اکتشافات مربوط به تمدن گندهارا داشتند و از اداره باستان شناسی و موزه های ایالت خیبر پختونخوا برای تلاش های خود به منظور حفاظت از اثرات هنری بودایی و مکان های تاریخی تقدیر کردند.

Buddhist-Heritage-Assets-Chinese-Visits-Museum-Historic-Sites-in-Peshawarهیئت چینی همچنین از مسجد مهابات خان، بازار قیسا خواوانی، سارافا بازار، قنتا قر، چواک یادگار و سایر مکان های تاریخی مورد علاقه در شهر بازدید کرد. این هیات  چینی برخورد مردم شهر و بخش های دیگر ایالت خیبر پختونخوا، را مهمان نوازانه و دوستانه خواندند.

Buddhist-Heritage-Assets-Chinese-Visits-Museum-Historic-Sites-in-Peshawarمقامات ایالت خیبر پختونخوا امیدوارند که بازدیدهای مشابه فرصتی را برای مهمانان چینی فراهم آورد تا تجارب و دانش خود را با باستان شناسان و محققان بومی به اشتراک بگذارند که می تواند برای کاوش در سایت های باستان شناسی و ساختمان های تاریخی سودمند باشد.

Buddhist-Heritage-Assets-Chinese-Visits-Museum-Historic-Sites-in-Peshawar

گفته می شود پیروان بودائیسم پس از تحقیق کامل و احیای این مکان های تاریخی گنجینه ای از مجسمه ها و میراث بودایی خواهند یافت.

Buddhist-Heritage-Assets-Chinese-Visits-Museum-Historic-Sites-in-Peshawarآقای محمد علی سید مدیر کل مرکز اطلاعات توریستی گفت بازدید مقامات ارشد خارجی به منظور برجسته کردن اهمیت میراث و سایت های باستان شناسی مرتبط با بودائیسم در خیبر پختونخوا به منظور ارتقاء گردشگری مذهبی در ایالت، اهمیت دارد.

Buddhist-Heritage-Assets-Chinese-Visits-Museum-Historic-Sites-in-Peshawar

بیش از 6000 مکان باستان شناسی و مکان تاریخی و میاث قدیمی در ایالت خیبر پختونخواوجود دارد که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.

Buddhist-Heritage-Assets-Chinese-Visits-Museum-Historic-Sites-in-Peshawar

One thought on “بازدید هیات چینی از مکان های تاریخی در پیشاور

دیدگاهتان را بنویسید