جلوه های خیرکننده اسلام آباد در پاکستان؛ به عنوان دومین پایتخت زیبای جهان

بلاگ, گردشگری

پاکستان دارای مکان های برجسته دیدنی فرهنگی، مذهبی و تاریخی، از لاهور تا کراچی تا اسلام آباد است. 

پاکستان دارای مکان های برجسته دیدنی فرهنگی، مذهبی و تاریخی، از لاهور تا کراچی تا اسلام آباد است. هریک از شهرها، دارای جاذبه های متمایزی هستند که آن ها را به همان اندازه منحصر به فرد می سازد با این حال، پایتخت پاکستان در واقع به عنوان زیبا ترین و شگفت انگیز ترین شهر شناخته می شود. در اینجا برخی از دلالیلی که اسلام آباد را متمایز، خیره کننده و منحصر به فرد می سازد، بیان می شود:

1.  باران زیبای اسلام آباد

اگر فکر می کنید اسلام آباد در زمستان پر از غبار و مه است، سعی کنید از این شهر در موسم بارندگی بازدید کنید. باران در تپه های شگفت انگیز باعث می شود که شهر زیبایی فوق العاده داشته باشد.

2. این شهر خیلی تمیز و سرسبز است

اسلام آباد بسیار، بسیار سبز و تمیز است. وقتی که از اسلام آباد دیدن می کنید کسی نمی تواند تصور کند که این شهر چقدر تمیز است. در حالی که کراچی و لاهور با بیلبوردهای عظیم و ساختمانی پر می شوند، اسلام آباد با منظرهای سبز پرطرفدار تزئین شده است.

3. شهری که در آن همه افراد به طور اجتماعی به یکدیگر متصل هستند

جمعیت اسلام آباد 2 میلیون نفر است، در حالیکه کراچی تنها 10 میلیون نفر را شامل می شود (طبق آخرین سرشماری). بنابراین اسلام آباد پرجمعیت نیست و مردم به خوبی یکدیگر را می شناسند و با هم ارتباط دارند. همیشه این تضمین وجود دارد که هر زمان که از خانه بیرون می روی، به کسی که می شناسی برخورد کنی مانند یک معلم، یک خویشاوند، یا یک دوست و …

4. شما می توانید تپه های Margalla خیره کننده را هر آخر هفته آخر ببینید

دیگران ممکن است مجبور باشند که چندین مایل به سفر کنند تا در میان رشته کوه های شگفت انگیز باشند. اما مردم اسلام آباد مزیت بی نظیری دارند که می توانند از زیبایی طبیعی شگفت انگیز حتی در حیاط پشتی خانه خود استفاده کنند.

5. هر جمعه، نمازگزاران احساسی مانند عید را در مسجد فیصل تجربه می کنند

زیبایی و عظمت مسجد فیصل مطمئنا شما را جذب خواهد کرد. طراحی نوین مسجد، فضاهای باز گسترده، تقارن و ستون های سفید با پشت صحنه Margalla یک منظره چشم نواز را ایجاد کرده است. علاوه بر این، در جمعه، نمازگزاران احساسی مانند عید را در مسجد فیصل تجربه می کنند.

6. خرید در مرکز خرید Centaurus

 این مرکز جهانی خرید Centaurus واقع در دل شهر و مکان خوبی برای خرید است و معماری شگفت انگیز و ویژه آن توجه همه بازدیدکنندگان را جلب می کند.

 

تهییه کننده: منیره بهرامی

 

One thought on “جلوه های خیرکننده اسلام آباد در پاکستان؛ به عنوان دومین پایتخت زیبای جهان

دیدگاهتان را بنویسید